Chov drsnosrstých jezevčíků

Chov je zaměřen především na pracovní využití tohoto plemene. Chovám na fenách, které mají ostrost, hlasitost a ověřeny skutečné schopnosti pro norování! Tyto feny kryji pouze prověřenými psy abych zachovala schopnosti a vlastnosti, pro které byl jezevčík vyšlechtěn. V této chvíli působí, nebo budou působit, v našem chovu tyto feny:

Cora

CORA Zwi-Le-Ro

CORA Zwi-Le-Ro
Narozena: 2003
Matka: Leidy Zwi-Le-Ro
Otec: MAXI Vyva

velmi dobrá
ZV I.c., 2x MSBL II. c.

Fotogalerie

Start této mladé fenky na noře se sice nepovedl tak, jak bych si představovala, ale její otec – Maxi Vyva – začínal stejně. Cora se vyvíjí a její starty na noře nabývají na tvrdosti.

Maxi byl slovenský a mezinárodní šampion práce. Dvojnásobný vítěz Memoriálu Františka Sigeta, vítěz mezinár. soutěže v práci na barvě, vítěz klubové honičské soutěže, Evropský pohár jezevčíků ve všestranné práci v Německu II. c. - 6. místo a v Polsku 2. místo. Maxi získal několikrát tituly diviačar, CACT a CACIT. V norování získal v r. 2001 2. místo na MSBL a samozřejmě CACIT a CACT, v r. 2002 opět CACIT. Je jen málo jezevčíků, u kterých najdeme tak špičkové výkony na povrchu i v noře.

Nita

NITA Zwi-Le-Ro

NITA Zwi-Le-Ro
Narozena: 2007
Matka: Cora Zwi-Le-Ro
Otec: Art z Jezevčí doliny

výborná na Klubové výstavě Praha 2008
ZN (84), BZ I.c., Středočeský pohár jezevčíků (LZ+N) I. c.

Fotogalerie

Art je pes vynikajícího exteriéru (mj. 3x BOB, BIG), absolvent mnoha zkoušek a soutěží z výkonu, diviačiar a norník.

Historie chovu drsnosrstých jezevčíků

S chovem drsn. jezevčíků jsem začala v r. 1982. Jezevčík zpočátku nebyl až tak plemenem, bez kterého bych nemohla žít. Ale s myslivostí jsem začínala bydlíce v paneláku, a tak se mi zdál do bytu vhodný. Postupem času si mě získal svojí povahou, především velkou statečností, která mu umožňuje bojovat i s větším nepřítelem.

Mojí první fenou byla CORA z Bídy. Byla to kvalitní fenka, ale bohužel nikdy neměla štěňata ač jsme se o to několikrát snažili. Fena byla pracovitá, s ní jsem začala jezdit na soutěže v norování.

Další fenou, na které je vlastně postaven můj chov, byla BETY od Tichávky. Chtěla jsem štěně po špičkovém norníku Terry Sariver, a to byla BETY. Tato fenka měla velkou ostrost, v noře dělala z 99 % rychlé chvaty MM. Od této feny jsem měla pouze 1 vrh (v r. 1989), potom tragicky uhynula. Z toho jednoho vrhu vznikli mj. i vynikající norníci CIR Zwi-Le-Ro a CITA Zwi-Le-Ro. Oba dosáhli mnoha vynikajících výsledků na soutěžích, CITA byla i Kubový vítěz v r. 1991 v Krnově.

Ze spojení City (3x CACIT + klubový vítěz v norování) a Barda Staccato (nakolikanás. CACIT, všestranný pes, účastník MRK) vzešel vrh „L“ (v r. 1997), ze kterého norovali prakticky všichni jedinci. Na veřejnosti se nejvíce objevovaly Laura a Lency, ale především LEIDY Zwi-Le-Ro. Leidy i Laura působily v mém chovu a nyní jsou v zaslouženém důchodě (samozřejmě, že u mne).


Leidy

LEIDY Zwi-Le-Ro

LEIDY Zwi-Le-Ro
Narozena: 1997
Matka: CITA Zwi-Le-Ro
Otec: Bard Staccato

výborná + vítěz tř. mladých
ZV I.c., N 18 x I.c. = davič a vyhaněč: MSBL (SR) 1x CACT + 5x CACIT
v r.2004 byla nejlepším norníkem KCHJ ČR

Laura

LAURA Zwi-Le-Ro

LAURA Zwi-Le-Ro
Narozena: 1997
Matka: CITA Zwi-Le-Ro
Otec: Bard Staccato

výborná
MSBL 5x I.c. = davič a vyhaněč


V předcích mých fen najdete legendy našeho norování: Gero Jesenický hvozd, Terry Sariver, Dan Malá Klenovica.

Obě feny daly pracovně kvalitní štěňata, někteří jedinci působili či působí dále v chovu jezevčíků. Nejznámějším chovným psem je TERRY Zwi-Le-Ro, potomek Leidy a vynikajícího norníka Hanese z Vítkovic.


Terry

TERRY Zwi-Le-Ro

TERRY Zwi-Le-Ro
Matka: Leidy Zwi-Le-Ro
Otec: Hanes z Vítkovic